Dlaczego nie warto bać się dentysty?

Sporo osób boi się wizyty u dentysty, zwłaszcza jeśli wiedzą, że czeka ich plombowanie lub wyrywanie zęba. Jednak wystarczy znaleźć gabinet, który jest znany z tego, że świadczy wysokiej jakości usługi stomatologiczne. Można wówczas liczyć nie tylko na szybkie i skuteczne, ale również na bezbolesne wyleczenie próchnicy.

Dentysta, który ma duże doświadczenie, a ponadto dba o pełen komfort pacjentów, może spodziewać się, że będą do niego wracać i polecać dane miejsce znajomym. Oczywiście ważne jest też to, czy gabinet jest odpowiednio wyposażony. Jeżeli stomatolog ma dostęp do nowoczesnego sprzętu, akcesoriów oraz preparatów, i umiejętnie z nich korzysta, szkoda energii na stresowanie się przed pójściem do niego. Obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, że dentysta oferuje rozwiązania, dzięki którym pacjenci w ogóle nie czują bólu, nawet gdy leczony ubytek jest naprawdę głęboki. W związku z tym nie trzeba już wybierać pomiędzy nieprzyjemnym borowaniem zęba w gabinecie znajdującym się niedaleko domu, a koniecznością pokonania długiej drogi, by skorzystać z usług na wysokim poziomie. Przykładowo osoby zamieszkujące Milanówek, które potrzebują pomocy dentysty, spokojnie mogą poszukać jej na miejscu zamiast jechać do Warszawy.

Wzrost jakości opieki stomatologicznej w ciągu ostatnich kilkunastu lat, powinien przekonać pacjentów do regularnego zapisywania się na wizyty kontrolne. Poza tym byłoby lepiej, gdyby mniej osób zwlekało z wykonaniem telefonu do gabinetu dentystycznego, kiedy zauważą ubytek w zębie. Ostatecznie nawet jeśli okaże się, iż potrzebna będzie ekstrakcja czy leczenie kanałowe, wystarczy poprosić o podanie mocnych środków przeciwbólowych. Dentysta, który posiada wprawę w przeprowadzaniu różnych zabiegów, wyrwie lub zaplombuje zęba, zanim lek przestani działać. Ponadto z pewnością zapisze środki, które można wygodnie zażywać w domu. Owszem, zdarza się, że ktoś nie chce udać się na umówioną wizytę, zwykle dlatego, że ma złe doświadczenia sprzed lat i dawno nie były u dentysty. Natomiast już po pierwszym spotkaniu z dobrym stomatologiem, strach przed trudnym do wytrzymania bólem powinien minąć.