Implantologia stomatologiczna to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w stomatologii. Zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Leczenie tą metodą polega na rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i obecnie stanowi najlepsze rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili zęby na skutek próchnicy, urazów czy też chorób przyzębia.

Pierwszym etapem leczenia jest diagnoza stanu uzębienia przez chirurga stomatologicznego w oparciu o zdjęcie panoramiczne lub zdjęcie z tomografii komputerowej. Po ustaleniu szczegółów i planu leczenia można przystąpić do wszczepienia implantu w miejsce ubytku. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po wszczepieniu implantu potrzebny jest czas na tzw. osteointegrację czyli zrośnięcie się implantu z kością (około 8-24 tyg. od wszczepienia). Dopiero po całkowitej osteointegracji implantu, można rozpocząć dalsze leczenie protetyczne wykorzystując korony, mosty lub protezy. Podczas etapu oczekiwania pacjent jest zaopatrzony w uzupełnienie tymczasowe. Implanty gwarantują doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia.